Za mnou stojí lidi! řekla důrazně

Za mnou stojí lidi

Zdroj: http://www.dreamstime.com

Odborná diskuze s političkou je většinou velká otrava. Většina sází na ohledy od mužů a solidaritu žen. Také na to, když bude s argumenty v koncích, skončí to u klasických ženských argumentů (hysterie, pláč).

Tak to bylo většinou i s naší bývalou předsedkyní bytového družstva. Poté, co jsem zjistil, že téměř ve všem účelově lže s jediným cílem – vypadat co nejlépe a získat nějaký profit – peněžní, politický (téměř v každých komunálních volbách zkoušela uspět a využívala toho, že jedna z velkých politických stran má kvóty na pohlaví).

Tvorba koalice, potřebné k prosazení čehokoliv

Jako předseda kontrolní komise jsem se pravidelně zúčastňoval jednání představenstva. Politické praktiky paní předsedkyně přenesla i do složení představenstva, kde většinu získala tím, že si jednoho člena zavázala protislužbou a druhý byl manžel jedné z jejich kamarádek. Odsouhlasili jí naprosto cokoliv.

Dost mě iritovalo, jak ji ti dva odkývali vše a to ani nemusela dopovědět větu. Jednou se nedopatřením pustila se mnou do odborné diskuze, ke které zbytek představenstva neměl čím přispět a její argumentace skončila slovy: „Ale za mnou stojí lidi!

Co jí na tohle odpovědět? Nadechl jsem se a řekl: „Za mnou zase stojí úplně jiní lidi!“ Tím naše odborná diskuze skončila…

Image nade vše

Paní už není předsedkyní, u jedné další odborné diskuze, kdy jsem se jí ptal, kdo zaplatí následky jejího rozhodnutí, se zvedla uprostřed jednání představenstva a následně podala písemnou rezignaci….

Ještě dnes se potýká bytové družstvo  s následky jejich „odborných“ rozhodnutí. Uznávám ale, vždy u toho vypadala jako „peacemaker“ nebo „státotvůrce“ a vzhledem ke lhostejnosti většiny členů družstva by jí to jistě vycházelo dosud.

(Návštíveno 211 krát, z toho 1 krát dnes)

Komentáře

komentář/komentáře