Úřad práce – první zkušenost II.

První schůzka se zprostředkovatelkou

lidé

Zdroj: http://www.getthatjob.net/

Když jsem přišel na domluvenou schůzku, v kanceláři, kam jsem vešel, seděly u jednoho stolu dvě pracovnice a hledaly pro mě aktuální nabídku práce. Jednu z nich mi přečetly z monitoru, jako „manažer zapínání větráku„, na kterou jsem reagoval slovy, že ta nabídka práce mi nepřijde moc vtipná. Oni také uznaly, že to asi není seriozní nabídka a vytiskly mi, podle nich vhodnou nabídku práce na 3 stránkách formátu A4.

Jednalo se o tyto nabídky práce a rovnou v závorce uvádím diskvalifikační požadavek zaměstnavatele, který jsem nesplňoval:

  1. Manager marketingu a rozvoje podnikání pro střední a východní Evropu (vzdělání v oboru farmacie, 10 let praxe);
  2. Oblastní manažer (praxe v obchodní činnosti);
  3. Vedoucí obchodního odboru (obchodní praxe);
  4. Řídící pracovníci v oblasti obchodu (japonština);
  5. Senior Consultant (praxe s Nielsen daty);
  6. Facility manager/ka – junior (kontrola technické údržby budov);
  7. Regionální kontrolor a koordinátor logistiky (min. 2 roky praxe v mezinárodní společnosti v oblasti financí);
  8. Specialista řízení výkonnosti senior (albánština)

Zírám jsem na nabídku od spokojených zprostředkovatelek práce a říkal jsi, jestli spím, či bdím. Farmakolog a ekonom nejsem, prodávat neumím, nemám tušení, co jsou Nielsen data, jak se kontroluje potřeba technické údržby budov, nevím a japonsky a albánsky neumím. Zbylo mi vůbec něco?

Nakonec jsem si vybral pozici „Regionální kontrolor a koordinátor logistiky“ a souhlasil jsem s doporučením zprostředkovatelky, že bych měl mít tzv. doporučenku od Úřadu práce.

Hned jsem kontaktoval paní SM, uvedenou na „Doporučence“ a domluvil si s ní schůzku. Nabízený životopis paní odmítla s tím, že oni, v personální agentuře, to dělají jinak.

Personální agentura

Přišel jsem na schůzku v dohodnutý čas, jenže jsem se dověděl, že paní SM tam nebyla a o schůzce nikdo nevěděl. Mladá paní se mě velmi mile usmála a zeptala se, jestli mi může nějak pomoci. V saku a drahé košili obvykle vypadám jako slušný a poměrně chytrý člověk. *rofl*

pohovor - práce

Zdroj: http://www.workbook.com/

No jo, ale to bych nesměl ukázat mladé paní „Doporučenku“ od Úřadu práce. V ten okamžik již bylo jedno, co jsem měl na sobě  laugh.

Hned, jak jsme si spolu sedli ke stolu, se mladá paní zeptala, jestli splňuji všechny požadavky na TO místo. „Jaké místo?„, ptal jsem se. Tak se podívala na „Doporučenku“ a přečetla hlasitě název pozice. „Jaké požadavky?„, ptal jsem se dále.

Dost mě podráždila změnou přístupu, když jsem řekl, že jdu na doporučení Úřadu práce. Před sebou na stole neměla nic, kromě „Doporučenky„, co jsem jí dal a o té nabízené pozici nevěděla očividně více, než já.

Takže po otázce na požadavky se slečna zvedla a po chvilce hledání v počítači u vedlejšího stolu vytiskla dokument „requirements & expectations“. Chvíli na ten dokument koukala a beze slova jej přede mně položila.

Nabídl jsem mladé paní k nahlédnutí originál „Certifikát ECDL Advanced“ na tabulkové procesory, ale odpověděla, že jí to moc nezajímá, že si mě firma BASF vyzkouší z vlastních tabulek.

Paní mě vyzvala, abych jí něco o sobě pověděl. Obecně jsem jí povídal o svých zkušenostech, ale za chvilku jsem nabyl jistotu, že mě neposlouchá. Sdělil, jsem jí, že také považuji naši další komunikaci za zbytečnou a poprosil jí, ať vyznačí na „Doporučence“, že jsem se dostavil na schůzku, že nebudu dále obtěžovat a že chci co nejrychleji odejít.

Neuvěřitelně mě vydráždil ten její přezíravý postoj poté, co zjistila, že jsem jen uchazeč o práci z Úřadu práce.

Mladá paní udělala na „Doporučence“ poznámku, že jsem odmítl práci, protože mě „nenadchla„.  *bad* Snažil jsem se jí vysvětlit, že to není práce, čím nejsem nadšen, ale jejím vágním přístupem, ale bylo to zcela zbytečné.

Firma BASF

Po této první zkušenosti s personální agenturou jsem tento rozhovor musel rozchodit. Rozhodl jsem se ihned navštívit úřad práce a „Doporučenku“ vrátit. V průběhu čekání jsem na chodbě dopsal na ní také své vyjádření, že na domluvenou schůzku protistrana nepřišla, mě vyřizovala nějaká referentka, která o nabízené práci nic nevěděla, anglicky neuměla a její chování mě uráželo. Ještě jsem si asi nezvykl na to, že jsem nezaměstnaný a měl bych se hrbit už u dveří…

První reakcí zprostředkovatelky práce bylo, že mě vyřadí z evidence, protože jsem odmítl práci. Já ale neměl pocit, že jsem odmítl práci. Odmítl jsem se bavit s arogantní pipkou, která mě měla za hadr, protože jsem byl uchazeč o práci z Úřadu práce. (Sako, ani drahá košile nepomohla)

Pak přišla nějaká vedoucí a rozhodla, že mě vyřazovat z evidence nebudou.

Doma jsem si sedl k internetu a přímo do firmy BASF jsem poslal po emailu svůj životopis a motivační dopis o nabízenou pozici.

Téměř obratem mi přišla emailem odpověď, že nabízená pozice je již obsazena z vnitřních zdrojů. Tím se mi potvrdila nekompetentnost personální agentury a celou záležitost jsem pustil z hlavy.

předchozí díl další díl
(Návštíveno 2 284 krát, z toho 5 krát dnes)

Komentáře

komentář/komentáře