Vojenská mezinárodní sauna

sauna

Zdroj: www.picgifs.com

Jsem častým návštěvníkem sauny a jedna z věcí, co mě v zahraničí překvapila, bylo chování návštěvníků různých saun, které jsem navštívil.

Před saunou na základně v Heidelbergu visel návštěvní řád a sauna byla rozdělená na pánskou a dámskou část, kam se chodilo přes příslušnou šatnu.

Překvapilo mě, jak rozdílně se chovají jednotliví návštěvníci. Samostatnou skupinou byli Američané. Ano, návštěvní řád byl v angličtině, ale myslím, že většina z nich ho nikdy nečetla.

Někteří vojáci šli do sauny v maskáčích, včetně kanad…. Vysvlékli si jen blůzu a potili se v béžovém triku. Když vyšli, utřeli si pot z čela a pokud měli na sobě triko s krátkým rukávem, tak i z předloktí. Zpocené triko nijak neřešili a po jedné saunovací proceduře odcházeli zvedat činky… Jednou, to ještě na začátku, jsem se jednoho amerického vojáka ptal, proč využívá saunu tímto způsobem a odpověděl mi, že si takto rozehřívá svaly před posilováním. Už jsem se nikdy nikoho na nic neptal, skutečně jsem nestál o nějaký diplomatický incident… rofl

To, že někteří měli problém s hygienou a seděli přímo na dřevěné lavici, kde po nich zbyly louže potu, bylo nepsanou normou. Nejčastěji to byli takoví, kteří nás demonstrativně ignorovali hned poté, co zjistili, že jsme z jiného „kmene“.

Prvenství drží skupina „sportovců“, kteří se nahrnuli do sauny ve skupině ve sportovních trikách a kraťasech, na nohou tenisky.

Často do sauny přicházeli také lidé ve sportovním před nebo po cvičení, na nohou tenisky, v uších sluchátka od řvoucího MP3 přehrávače a já jsem škodolibě přemýšlel, co udělá vlhko a teplo s jejich elektronikou a bavila mě představa, jak se horké části sluchátek dotknou jejich kůže.

Na základně ISAF jsme se v sauně shodli s nějakým Chorvatem, že někteří návštěvníci a většinou to byli právě jen Američané, nemají ani tušení, k čemu sauna slouží a jak jí používat.

Mimochodem, zde jsem našel dobrý návod na saunování smile .

(Návštíveno 424 krát, z toho 1 krát dnes)

Komentáře

komentář/komentáře