Rýžový blob, dnešní večeře

Zdroj: kucharka.biz

Zdroj: kucharka.biz

Pohled na dnešní oběd mi připomněl situaci starou více než 20 let…

Jednou z povinností dozorčího útvaru bylo povolovat výdej stravy poté, co jí ochutná (tzn. nají se). Dost mě naštvalo, že jsem zjistil, že večeře je normálně vydávaná i když jsem její výdej nepovolil. Polovina jídelny byla už obsazená vojáky základní služby. Sedl jsem si ke stolu, vyhrazenému pro dozorčího útvaru a počkal jsem si, až mi dozorčí kuchyně přinese jídlo.
To, co mi přinesl, byla hrouda suché rýže s kousky něčeho hnědého v sobě. Možná to měl být původně rýžový nákyp, ten nemám ani teď moc rád.

Zeptal jsem se, proč byl zahájen výdej stravy a dověděl jsem se, že kuchaři začali výdej sami, dozorčí byl zrovna někde mimo. Rozhlídl jsem se a koukal jsem, že téměř všichni tu večeři vrací nedotčenou. Asi jim také nechutnalo.

Přes dozorčího kuchyně jsem pozval kuchaře, co vařil večeři ke svému stolu a řekl jsem, že povečeříme společně. Kuchař vyvalil mírně oči a prohlásil, že takový blaf on jíst nebude…

Málem mi rupla cévka: „Tvrdíte, že to, co jste uvařil, nebudete jíst?“ Pak jsem mu navrhl, at si to znovu promyslí. Pokud si nesedne a nenají se se mnou, zavřu ho do vězení.
Hmm…. Večeře asi byla hrozná, protože si kuchař nesedl ke stolu ani pod touto pohrůžkou. Tak jsem ho poslal pro spacák na rotu technického zabezpečení, kvůli nástupu do vězení za neplnění povinností.

Nechal jsem si připravit misku tajemné hmoty a odnesl jsem jí veliteli útvaru, který se ten večer náhodou ještě nacházel v práci, aby rozhodl o zastavení výdeje a vydávání náhradní stravy. Pokud by velitel, podplukovník MT, nebyl zrovna v práci, udělal bych to sám.

Pan podplukovník si mě vyslechl, podíval se do misky, kterou jsem mu přinesl, odmítl ochutnat a řekl, že mám výdej nechat dokončit a tento „vzorek“ nechat ochutnat proviantnímu náčelníkovi nadporučíkovi LN.

Ráno jsem kuchaře propustil z vězení, aby mohl připravit snídani. Mezi prvními přišel do práce proviantní náčelník LN, vyslechl si mě, vzal si lžíci a tu studenou hroudu rýže celou snědl.
Luboši, Ty jsi normální prase !“, vyhodnotil jsem jeho kulinářské hodnocení večeře.

V průběhu dnešního oběda jsem totiž přemýšlel, koho potrestat tím, že bych mu ten oběd daroval…

(Návštíveno 264 krát, z toho 1 krát dnes)

Komentáře

komentář/komentáře