Počítání času na Úřadu práce

Zdroj: obrazky.superia.cz

Zdroj: obrazky.superia.cz

Byl jsem rozhodnutím správního orgánu vyřazen z evidence uchazečů. Odvolal jsem se k MPSV, kde již nějaké čtyři měsíce přemýšlí, co s tím.

Nicméně, rozhodnutí zatím platí a nemá odkladný účinek. Tak jsem začal počítat, kdy uplyne lhůta 6 měsíců od vyřazení, abych se mohl přihlásit znovu (zákon 435/2004 Sb., §30, odst. 4, písm. b)).

  1. Moje první myšlenka byla, že to je přece 180 dnů… Špatně.
  2. Moje další myšlenka byla pořádně se podívat do zákona o zaměstnanosti, kde je snad zmínka o počítání času. Zmínka tam je, ale na neplatný zákoník práce. Takže zase špatně.
  3. Můj celoživotní, jen o něco chytřejší kamarád IŠ, s kterým jsem to konzultoval, mě odkázal na Občanský zákoník, § 605. To už vypadalo o hodně lépe.
  4. Ale říkal jsem si, nechám si ten datum, ke kterému jsem došel, potvrdit na Call centru Úřadu práce.
    • první paní mi řekla, že je to přibližně středa nebo čtvrtek… to není odpověď, namítám…. tak mi dala číslo, kde mi to měli říct. Jenže… volané číslo neexistuje.  *bad*
    • na druhé volání jsem se dověděl, že mi to přece ta první paní již vysvětlila…. Tak jsem se zeptal, podle čeho ty lhůty počítají a paní na rovinu přiznala, že neví. Ale dá mi jiné číslo, kde mi to řeknou přesně.
    • Volám tedy na nějaké Krajské ředitelství a tam mi nejdříve paní řekla, že si mám zavolat přímo na pobočku. Když jsem trval na tom, že chci přesně vědět, který den je 6 měsíců od určitého data, požádala mě o rodné číslo a mám zavolat za hodinu. Prý si to bude modelovat na počítači.

No to mě fakt po*er, jak si tohle bude modelovat prodavačka, řidič-závozník nebo svářeč, když mě nestačí VŠ a hromada dalšího vzdělání. Úřednice, které by to mohly sypat z rukávu, potřebují počítač a hodinu času.  *bad*

Tak paní po hodině modelování přišla ke stejnému datu, jako můj nepříliš hezký, ale o to chytřejší kamarád, který ani zdaleka nemá nic společného s Úřadem práce. *rofl*

 

 

 

(Návštíveno 583 krát, z toho 1 krát dnes)

Komentáře

komentář/komentáře