Piš si deník, pane řediteli…

deník

Zdroj: www.babble.com

To jsem se takhle na Nový rok 2010 ještě pod vlivem alkoholu probudil a už jsem byl najednou příslušník ekonomické sekce. Bez personálního pohovoru, bez personálního rozkazu. Prý to nebyla ani reorganizace. Jen vyjmutí odboru ze Sekce plánování sil a vložení do Sekce ekonomické. Zdálo se, že tehdejší způsob plánování vadil téměř celé celé civilní části MO. Ministr obrany MB schválil podivný způsob reorganizace. Vlastně on byl také jeden z těch, který měl velké myšlenky, které jsme nedokázali financovat. 

Najednou žádná pravidla personální práce neexistovala a tak nemusela se dodržovat. I ta reorganizace měla proto speciální název – vyjmutí/vložení. Bylo to jako v Černých baronech – vždyť jde JEN o lidi, a těch je jak sraček…

Karma nebo boží mlýny?

Pár týdnů poté náš odbor svolal ředitel sekce TP. Vlídnými slovy mluvil o tom, jak rád vidí naše mladé tváře (to koukal jinam, na mě jistě ne). Oznámil nám, že do dvou týdnů budou probíhat personální pohovory na přejmenovaný odbor. Pravděpodobně jen 4-5 lidí z celého odboru v té chvíli vědělo o likvidaci odboru, zejména managementu. Malým zadostučiněním bylo, že ještě tentýž rok byl TP z MO vyhozen. Nicméně si nepohoršil, bylo o něj postaránodiablo

Po personálních pohovorech, které byly „divadlem“ za asistence personalistů, byl najednou ředitel odboru, jeho zástupce a všichni vedoucí oddělení bez místa. Přesněji, byla nám nabídnuta místa, které nešlo přijmout. (To personální divadlo si zaslouží samostatný článek laugh )

O funkci i kamarády přišel…

Vždy, když jsem před vyjmutím/vložením vešel do kanceláře ředitele odboru, vždy tam někoho měl. Částečně pracovní, ale většinou to bylo zřetelné a jasné lezení do za*ku. On to měl dost rád – lichotilo mu to. Poté, co přišel o funkci ředitele odboru, bylo v jeho kanceláři najednou prázdno a on čekal na svého nástupce, aby mu předal funkci. Při popíjení kávy mi, asi ve slabé chvilce, řekl: „Dost si mě celou dobu s*al, ale nakonec jste jen dva, kteří chodí za mnou, i když už nemám funkci .

Chvilku jsem přemýšlel a pak jsem se ho zeptal: „Píšeš si deník? Pokud ne, tak začni a piš si, o kolik kamarádu si přišel každý den, protože už nejsi ředitelem odboru.

Ředitel odboru VV byl a dosud je velmi ambiciozní chlap a tak byl po několika týdnech ustanoven do funkce ředitele jiného odboru. Zašel jsem za ním a řekl jsem mu: „Nezapomeň si ten deník psát dále a piš si, kolik nových kamarádu jsi získal, protože už si zase ředitel odboru!

(Návštíveno 377 krát, z toho 1 krát dnes)

Komentáře

komentář/komentáře