„Padači“ na kole

Zdroj: fotky-foto.cz

Zdroj: fotky-foto.cz

Na kole jezdím už hodně let.

Nejsem ale typickým „polykačem“ kilometrů, nejvíce jsem v životě najel snad 30 km najednou. laugh Spíše si jízdy užívám…

Včera jsem dojížděl domů a frajersky a velmi hloupě jsem vytáhl klíče z bundy a jemně si přibrzdil… bohužel přední kolo se stočilo do strany a dle zákona setrvačnosti jsem přelétl přes řídítka na chodník.

V letu jsem si uvědomil několik věcí:

  • na hlavě mám přilbu, takže přímý střet mé hlavy a asfaltu nebude;
  • jak jsem rád, že jsem si nedávno koupil prvně v životě cyklistické rukavice a nebudu mít sedřené ruce;
  • mám na sobě bundu s dlouhým rukávem, nebudu mít sedřené lokty;
  • mám oblečené dlouhé cyklistické kalhoty, nebudu mít odřené kolena;

Pak jsem si vzpomněl na podobnou příhodu, kterou znám částečně jen z vyprávění:

Vodácký tábor a výlet na kole

Poslali jsme syna na prázdniny na vodácký tábor, kde měli cyklistický výlet. Na tom výletě kluci blbli a syn měl karambol. Spadl z kola, o nějaký kámen si rozsekl ret, bradu a vyrazil přední zuby. Krve mu prý vyteklo dost, všechny kolem sebe vyděsil a nějaká vedoucí s ním jela do nemocnice v Českém Krumlově. Mezitím se stihli zeptat Honzy: „Komu máme oznámit co se stalo? Mamince nebo tatínkovi? Máme totiž na ona telefonní kontakty!

Honza prý pronesl větu, která mě baví řadu let: „Volejte tátovi, máma by hysterčila!

Tak mi volala ta mladá vedoucí, která doprovázela Honzu do nemocnice s tím, že Honza už má na bradě 2 stehy a už také odchází od zubaře, který sice ošetřil jeho chrup, ale doporučil další léčení. Uzavřela to s tím, že již jedou zpět do tábora. Rychle jsem je zastavil a ptal jsem se na rentgen hlavy: „Dělal ho někdo? Narazil přece hlavou!

Důrazně jsem jí „požádal“, aby se otočila zpět a dostala ujištění, že nedošlo k žádnému vnitřnímu zranění, což mi do půl hodiny zavolala a potvrdila. Dosud nevím, proč to nezajistil některý z doktorů na příjmu. Asi spoléhali jeden na druhého.

Když jsem synovi popisoval svůj pád z kola a postěžoval si, mě pobolívá zápěstí, stroze prohlásil s odkazem na výše uvedenou příhodu: „Vítej v klubu „padačů“!

 

(Návštíveno 189 krát, z toho 1 krát dnes)

Komentáře

komentář/komentáře