Nechme ho, chlapec chce sloužit…

chceme Tě na podplukovnické místo

Zdroj: http://www.123rf.com/

Pan generál PA mi oznámil, že mu volal ředitel Agentury personalistiky (AP) plukovník OR a navrhl mu řešení mé dispozice.

Prý se uvolnilo jedno podplukovnické místo, na které bych mohl být ustanoven. Protože jsem se hlásil jen do výběrových řízení na plukovnická systemizovaná místa, předpokládal plukovník OR, že se do výběrového místa sám nepřihlásím. Proto navrhl panu generálovi, aby mě na něj nominoval jako můj nadřízený. *bad*

Chceme Vás, ale na podplukovnické místo

Pan generál PA mi oznámil, že ten návrh se mu líbil a moje nominace se již písemně připravuje. Vysvětloval mi, že je lepší zůstat „ve hře“ a pokusit se znovu dosáhnout nějaké výhodnější pozice. Sice jsem rozuměl, ale mlčky jsem nesouhlasil. Na podobné pozici jsem byl již před lety a tady bych navíc pravděpodobně pracoval za své nadřízené.

Po další probděné noci, v průběhu které jsem přemýšlel co s tím, jsem zašel znovu za panem generálem PA.

Rohlík v Bille jako měřítko životní úrovně

Zdroj: www.iletaky.cz

Zdroj: www.iletaky.cz

Vy chcete být plukovníkem a to místo Vám nevyhovuje, že?“ zeptal se generál.
Pane generále, poté co jsem měl možnost vidět některé plukovníky v akci, myslím si, že plukovníkem může být úplně každý, nejen já,“ odpověděl jsem mu.

Řekl jsem mu, že pro běžný život hodnost není důležitá. „V Bille u pokladny hodností nezaplatím,“ vzpomněl jsem si na nejbližší sámošku. „Vrátíte mi těch 14 tisíc Kč, o které mi byl snížen služební plat, než jsem vyjel do zahraničí?

Ne, já tolik peněz pro Vás nemám,“ odpověděl po chvilce přemýšlení pan generál PA.

Odvětil jsem, že pokud nebudu mít jako voják ani „na kterýkoliv rohlík v Bille„, mé rozhodnutí, jestli sloužit dále, je jednoznačné. Tím spíše, že bych akceptací všech okolností, týkajících se výše mého přijmu ovlivnil negativně budoucí výsluhu a proto ho důrazně žádám, aby mou nominaci na uvolněné podplukovnické místo stáhl.

Posledním mým argumentem bylo, že pokud AP zvládne zmanipulovat výběrové řízení v můj neprospěch, jistě nebude mít problém dosáhnout opačného výsledku. Prohlásil jsem, že výběrové řízení na podplukovnické místo nechci vyhrát a budu se bránit, za což jsem se mu již dopředu omluvil.

Empatie jako nápověda

Pan generál se zamyslel a prohlásil, že jemu by se také nelíbilo, kdyby mu někdo nutil pozici, o kterou by neměl zájem a mou nominaci zrušil. Zvedl telefon a oznámil to řediteli AP.

 

 

(Návštíveno 529 krát, z toho 1 krát dnes)

Komentáře

komentář/komentáře