Naše loď se nepotopí!

nepotopitelná loď

Zdroj:hoshanarabbah.org

Nebojte se, tato loď se nepotopí….
O všechny bude postaráno…
Pracujme poctivě, my jim ještě ukážeme!
Nebojte se, reorganizace nebude!
Naše loď pluje dále!
Jsme napřed, oni to neumí!

Při utrpení, které jsem cítil při poslouchání těchto proklamací, jsem si uvědomil, že tohle už jsem někde slyšel….

Nebojte, bojovníci!

Někdy v září 1997 přijel na návštěvu velitelství 2. mechanizované brigády generál JN, tehdejší NGŠ AČR. Příslušníci velitelství se sešli na kinosále, pan generál je pozdravil svým oblíbeným „Bojovníci, jak se máte?

Po úvodním projevu nás vyzval k dotazům a to se přihlásil všetečně podplukovník VH s dotazem „Slyšel jsem nějaké zvěsti o stěhování ze Sušice do Písku, je to pravda?“ „Ne bojovníci, to není pravda. Úkoly plníte výtečně a není důvod s tímto velitelstvím hýbat. Reorganizace nebude!

Pár dní po jeho odjezdu si nás svolal velitel brigády plukovník JK a hřměl:

Jestli zjistím, kdo tady roznáší fámy o stěhování do Písku, potrestám ho!

Od 1.12.1997 byla změněna dislokace 2. mechanizované brigády do Písku. Jednalo se o zvlášť povedenou reorganizaci. V Písku byla zrušena 5. mechanizovaná brigáda a velitelství 2. mechanizované brigády tam bylo ze Sušice přesunuto. Takže dohromady bylo „nas*ráno“ docela dost vojáků.

Důvěra v nepotopitelnou loď

Zdroj: imgkid.com

Zdroj: imgkid.com

S určitou dávkou sarkazmu se dá napsat, že o Titaniku se také tvrdilo, že je nepotopitelný… Měli bychom se poučit a vědět, že nepotopitelná loď neexistuje.

Jsem schopen rozumět nadřízenému, který nechce způsobit paniku a vykládá o nepotopitelném korábu, o tom, jak on tuto naši společnou loď neopustí atd… Na druhou stranu, v důsledcích to znamená naprostou ztrátu důvěry od podřízených.

Ledaže by mu to bylo úplně jedno.

 

(Návštíveno 336 krát, z toho 1 krát dnes)

Komentáře

komentář/komentáře